УКР
ENG
Пошук


ЧОМУ АННОТАЦІЮ МАЮТЬ БУТИ ТАКОГО ОБСЯГУ

Наш журнал проводить постійну роботу для його включення до міжнародних інформаційних та наукометричних баз. Ці бази включають до себе метадані статті та список використаних джерел англійською мовою. Самих текстів статей там немає.

Усі пошукові системи працюють саме з метаданими - назвою статті, анотацією та ключовими словами. Тому їх сукупність має максимально відображати зміст статті.

Ще раз підкреслимо, що назва статті, анотація та ключові слова є єдиним джерелом інформації про зміст статті та викладені в ній результати досліджень. Таким чином, анотація має бути написана так, щоб після знайомства з нею виникло бажання прочитати саму статтю. Тобто замовити (не безкоштовно!) її переклад з української (російської) на англійську. Прочитають статтю – можливо, і процитують. Отже, у автора з’явиться ненулевий індекс цитування, а у журналу зросте імпакт-фактор. Таким чином, сам автор в першу чергу має бути зацікавлений в якісній та змістовній анотації. І журнал теж.

На практиці все навпаки. Типовий приклад метаданих, що надходять до редакції (приклад умовний): назва статті – «Ефективність інвестицій у сільське господарство», анотація – «У статті розглянуто актуальні питання ефективності інвестицій у сільське господарство», ключові слова – «ефективність, інвестиції, сільське господарство». Як кажуть, коментарі зайві.

Або анотація чомусь складається з одного складного та важкозрозумілого речення, в якому не пов’язані між собою частини, перелічено через кому або крапку з комою: «У статті розглянуто..., проаналізовано ..., досліджено..., доведено ..., запропоновано ...» і так далі. Навряд чи така анотація викличе бажання прочитати саму статтю.

Одним із перевірених варіантів написання анотації є коротке повторення в ній структури статті, яка включає вступ, мету та завдання, методи, результати, висновок. Саме такий спосіб складання анотацій одержав поширення у закордонних журналах.

Тепер метадані не включаються до сплати публікації. Тому і вимога (а скоріш, надана Вам можливість) до обсягу анотацій в 0,5 – 1 сторінку. Цього має бути достатньо, щоб презентувати Вашу статтю. Не економте на анотаціях!

Висновок: Між авторами та журналом має існувати взаємовигідна співпраця, навіть симбіоз. Автори зацікавлені, щоб їх цитували – журнал теж. Журнал зацікавлений бути включеним до міжнародних наукометричних баз – автори теж. Автори забезпечують якісні анотації – журнал перекладає їх якісною англійською мовою та розміщує в міжнародних наукометричних базах.

А починається все з анотації – «візитної картки» Вашої статті в світовому науковому інформаційному просторі.

  The Promblems of Economy, 2009-2024 Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International CC-BY-SA. Написати вебмастеру